Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/ulucahuk/public_html/wp-content/plugins/mikado-core/core-dashboard/sub-pages/import/import.php on line 283
Gayrimenkul ve Kira Hukuku - ULUCA Avukatlık Ortaklığı
a

Facebook

Twitter

Copyright 2020 ULUCA Avukatlık Ortaklığı.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz içerik kopyalanması durumunda, yasal işlem başlatılacaktır.

0850 259 0852

Uluca Avukatlık Ortaklığı Telefon Numarası

Linkedin

İnstagram

Facebook

Twitter

Search
Menu

 

Gayrimenkul ve Kira Hukuku

ULUCA Avukatlık Ortaklığı > Gayrimenkul ve Kira Hukuku

Gayrimenkul ve Kira Hukuku kavramını detayları ile almadan önce, neden bu kadar önemli olduğunu anlamamız lazım. Ülke ekonomimizin temel taşlarından biri olan gayrimenkul, en çok tercih edilen ve aynı zamanda en güvenli görülen yatırım araçlarından biridir. Bu durum aynı zamanda, gayrimenkul sektörünün de sürekli gelişmeye devam etmesine neden olmaktadır. Gayrimenkul ile ilgili yapılan anlaşmaların, çeşitli finansal düzenlemelere sahip olması, aynı zamanda gayrimenkullerin ya da taşınmazların karmaşık teknik özelliklere sahip olması, Gayrimenkul ve Kira Hukuku alanında uzman danışmanlık hizmetlerinin de büyük önem taşımasına sebebiyet vermektedir. 

 

Kamu ve vakıf arazilerinde gerçekleştirilecek projeler, kentsel dönüşüm, alışveriş merkezi, otel, toplu konut, hastane gibi çok amaçlı yatırım projeleri, irtifa hakkı, intifa hakkı ve benzeri tüm hakların tesisi amaçlı hukuki danışmanlık hizmetleri tarafımızca sunulmaktadır. Yenilenebilir enerji projeleri, kat karşılığı gerçekleştirilen projeler, teminat, kredi, projeler için finansman işlemleri ve daha pek çok alanda, hukuki zeminin hazırlanması, takibi ve hukuki süreçlerin işletilmesi, bu alanda uzman hukuk bilimcilerine yoğun şekilde ihtiyaç duyulmasına neden olmaktadır. Uluca Avukatlık Ortaklığı Gayrimenkul ve Kira Hukuku dalında uzmanlaşmış avukat ve teknik personel kadrolarıyla, sahip olduğu geniş deneyimleri ile danışanlarına hizmet sunmaktadır. 

Gayrimenkul ve Kira Hukuku

Medeni Hukukun bir dalı olan Gayrimenkul ve Kira Hukuku, arazi, tarla, ev, apartman, daire, ticari taşınmazlar, otel, hastane ve benzeri olmak üzere, tüm taşınmazların alım, satım, kiralama, miras yoluyla devir, hisse uyuşmazlıkları gibi her alanda ki düzenlemeleri içeren hukuk dalıdır. Ticari amaçlı otel, hastane, alışveriş merkezi, hazine arazileri projeleri, yenilenebilir enerji projeleri gibi daha teknik ve geniş bir alanda kanuni düzenlemeler Gayrimenkul ve Kira Hukuku çerçevesinde düzenlenir. 

 

Alım, satım, kiralama, işletme, proje geliştirme gibi konular hem çok yönlü finansal düzenlemelere ihtiyaç duyar, hem de çevre ve kamu düzenine ve yasal prosedürlere uygun şekilde olmaları gereklidir. Tüm bu işlemler için, farklı kurumlar ve farklı yasal alt yapılara uygunluk zorunluluğu bulunur. Bu durum Gayrimenkul Hukuku ile ilgili olarak, hukuki danışmanlığa yoğun bir şekilde ihtiyaç oluşmasına sebep olacaktır. Uluca Avukatlık Ortaklığı Gayrimenkul ve Kira Hukuku dalında, özel bir yapılanmaya sahiptir. Bu alanda uzmanlaşmış avukatlardan ve teknik personellerden oluşan geniş kadrosu, alansal deneyim ve bilgi birikimlerini tüm danışanlarına sunabilme yeteneğine sahiptir. 

 

Gayrimenkul ve Kira Hukuku, çok geniş ve sürekli yenilenen, güncellenen bir yasal zemin olma özelliğine sahiptir. Çok geniş kapsamlı ve pek çok kamu kurumuna karşı sorumluluk oluşturan bu alanda, hakların her taraf için doğru bir şekilde takibinin yapılması ve elde edilmesi de oldukça zorlu bir süreçtir. Bu süreçte mutlaka alanında uzman kişilerden hukuki danışmanlık desteği alınması zaruridir. Uluca Avukatlık Ortaklığı Gayrimenkul ve Kira Hukuku alanında, geniş bir avukatlık ve teknik personel kadrosuyla ilgili hizmetleri sunmaktadır.

Alanında uzman avukatlarımız, gayrimenkul ve kira hukukuna ilişkin tüm sözleşmelerin düzenlenmesi, hukuki süreçlerin yürütülmesi, hakkın tescili, terkini, şerhi, ihtilafların çözümlenmesi bakımından müvekkillerimize etkili danışmanlık ve temsil hizmetleri sunmaktadır.